قیمت شیشه لمینت – قیمت بروز شیشه لمینت

شیشه لمینت یکی از بهترین انواع شیشه ایمنی می باشد. مهمترین ویژگی شیشه لمینت فرو نریختن آن به هنگام شکشتن است. نمونه فراوانی که از شیشه لمینت می توان مثال زد، شیشه جلو اتومبیل ها می باشد. برای انتخاب شیشه لمینت مناسب و شناخت قیمت شیشه لمینت نیاز به شناخت ساختار شیشه لمینت داریم. امروزه شیشه لمینت کاربرهای بسیار زیادی نیز پیدا کرده است. 

ساختار شیشه لمینت

شیشه لمینت به طور کلی از دو یا چند لایه شیشه که با ماده ای طلق مانند (PVB) به هم چسبیده شده اند تشکیل شده است. به هنگام شکستن، قطعات و ذرات شیشه شکسته شده توسط لایه داخلی – که معمولا پلی ونیل بوتیرال ((Poly Vinyl Butyral (PVB)   ویا اتیلن وینیل استات ((Ethylene-Vinyl Accetate (EVA)  می باشد – نگه داشته می شود. لایه داخلی حتی در صورت شکسته شدن شیشه، آن را یکجا نگه می دارد و از شکستن شیشه به قطعات بزرگ جلوگیری می کند. این امر ویژگی الگو شکستن ” تار عنکبوتی” به شیشه می دهد و هنگامی که ضربه به اندازه کافی برای سوراخ کردن شیشه قوی نباشد، شیشه با این الگو ترک می خورد.

در سال ۱۹۰۲ ، شرکت فرانسوی  Le Carbone به الگویی جهت ایجاد پوششی روی شیشه به منظور کاهش حساسیت شیشه در ترک برداشتن و شکستن دست یافت. شیشه لمینت توسط شیمیدان فرانسوی Édouard Bénédictus با الهام از یک حادثه ای که در آزمایشگاه رخ داد، اختراع شد.

عوامل موثر بر قیمت شیشه لمینت

قیمت شیشه لمینت متاثر از عوامل زیر می باشد:

 • ضخامت شیشه

برای تولید شیشه لمنیت می توان از ضخامت های مختلف شیشه استفاده کرد بعنوان مثال شیشه دولایه ۴میل یا دولایه۵ میل تا شیشه دولایه ۱۰میل و حتی دولایه ۲۰میل

 • تعداد لایه ها

 یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت شیشه لمینت تعداد لایه های مصرفی درآن می باشد. در اکثر موارد از یک لایه طلق پی وی بی و دولایه شیشه جهت تولید لمینت استفاده می شود ولی در موارد خاص برای استحکام بیشتر از لایه های بیشتر استفاده می شود که باعث افزایش قیمت لمینت می شود. بعنوان مثال، در شیشه های ویترین طلا فروشی ها یا صرافی ها از شیشه سه لایه ۱۰ میل استفاده می شود.

 • ضخامت طلق

مورد دیگر تاثیر گذار در قیمت شیشه لمینت ضخامت طلق بین دو شیشه  است . طلق بین دو شیشه (PVB) دارای ضخامت های مختلفی می باشد. که ضخامت پی وی بی هر چقد بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر میرود.

 • سکوریت یا خام بودن شیشه

 دیگر عامل تاثیر گذار در قیمت شیشه ایمنی لمینت، نوع شیشه استفاده شده در آن می باشد. در صورتیکه از شیشه سکوریت استفاده شود، مقاومت کلی شیشه لمینت بسیار بالاتر خواهد رفت. مشخصا قیمت نیز افزایش نسبی خواهد داشت. در جاهای پر ارتفاع و پر تردد از شیشه سکوریت لمینت استفاده می شود. ولی در جاهایی که صرفا ضربه گیر باشد و خطر زیادی کسی را تهدید نکند از شیشه خام برای لمنیت نیز می توان استفاده کرد.

 • ابعاد شیشه

 ابعاد شیشه در قیمت نهایی شیشه های لمینت بسیار تاثیر گذار است .استاندارد یا غیر استاندارد بودن ابعاد شیشه در قیمت تاثرگذار است. ابعاد خیلی بزرگ یا خیلی کوچک بودن شیشه باعث تغییر در روند محاسبه قیمت خواهد شد. جام شیشه در کارخانه با ابعاد استانداردی تولید می شود. اگر ابعاد شیشه لمینت بیشتر از جام های استاندارد باشد، آنگاه باید ابعاد سفارشی تولید شود. ابعاد سفارشی هزینه زیادی دارد. 

جهت دریافت بروز قیمت شیشه لمینت به صفحه لیست قیمت های شیشه مراجعه و یا با کارشناسان فروش تماس حاصل نمایید.

 

خرید شیشه لمینت

همانطور که توضیح داده شد، شیشه لمینت از ایمن ترین شیشه های موجود در بازار است. کاربرد آن در درب شیشه جلو اتومیبل، ویترین جواهر فروشی ها و صرافی هاست. همچنین، در هر جاییکه نیاز به شیشه ایمن در برابر ضربه و شکستن باشد، مقاومت ترین گزینه، شیشه لمنیت است. در خرید شیشه لمینت باید به این نکات توجه کنید: 

 1. شیشه شما تا چه اندازه فشار و ضربه را باید تحمل کند.
 2. ابعاد محل اجرا با ابعاد استاندرد شیشه لمینت سازگاری دارد یا خیر. آیا امکان حمل شیشه به محل اجرا و نصب آن در آن ابعاد وجود دارد.
 3. وزن نهایی شیشه باید چقدر باشد.
 4. شیشه به صورت بدون قاب ( فریملس) اجرا می شود یا چهارچوب دارد.
 5. میزان شفافیت مورد نیاز برای شیشه چقدر است. در صورت نیاز به شفافیت بالا باید از شیشه های سوپرکلیر استفاده شود. قیمت شیشه لمینت به نوع شیشه مورد استفاده بستگی زیادی دارد. 
 6. آیا نیاز به عملیات سوراخکاری یا برش روی شیشه ها است. در این صورت، پیش از تولید شیشه، این عملیات باید روی شیشه خام انجام شود.
 7. خرید شیشه لمینت را فقط از تولیدکنندگان معتبر که استاندارهای تولید دارند، انجام دهید.
شیشه لمینت - قیمت شیشه لمینت