بهترین نوع بسته بندی عسل، بسته بندی عسل با ظروف شیشه ای می باشد. در این نوشته به دلایل این موضوع اشاره می کنیم.

بسته بندی عسل با ظروف شیشه ای
بسته بندی عسل با ظروف شیشه ای

عسل ماده ای طلایی رنگ و شفاف می باشد و حقیقتا طلای مواد غذایی به حساب می آید. ارزشهای غذایی و درمانی عسل سال هاست که مورد توجه بشر قرار گرفته است. تولید عسل در کشورمان قدمت زیادی داری، اما هنوز فاصله زیادی تا تولید و عرضه صنعتی و حرفه آن داریم. یکی از مهم ترین دلایل این موضوع، عدم توجه به بسته بندی مناسب است.

همانطور که اشاره شد، عسل طلای مواد غذایی است، لذا باید بسته بندی در خور این جواهر ارائه شود. بهترین نوع بسته بندی، بسته بندی عسل با ظروف شیشه ای ( جار شیشه ای) می باشد. چرا؟

  • قدمت و اصالت شیشه : شیشه از حدود بیش از ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد توسط مصری ها جهت نگهداری روغن و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گرفته است. این قدمت و اصالت در هیچ یک از ظروف بسته بندی امروز دیده نمی شود.
  • بهداشت شیشه : شیشه ذاتا ماده خنثی ایست و با مواد غذایی داخل خود هیچ واکنش شیمیایی نمی دهد. این ویژگی سبب می شود که خاصیت، رنگ و طعم و بخصوص سلامت مواد غذایی کاملا حفظ شود.
  • نمای ظاهری شیشه : رنگ و کیفیت عسل، بخوبی از درون شیشه قابل مشاهده است. این یکی از مهمترین عوامل جذب مشتریان به سمت عسل می باشد.
  • ذهنیت خریداران : طبق تحقیقات انجام شده، خریداران مواد غذایی، بسته بندی شیشه ای را سالم تر از سایر انواع بسته بندی می دانند. از طرفی، شکل شیشه و شفافیت آن جذاب تر می باشد.

به طور کلی، وقتی که تولید کننده محصول خود را در فروشگاه ها عرضه می کند، این نوع بسته بندی محصولات هستند که خود را به مشتری معرفی می کنند. بسته بندی شیشه ای به خوبی از محصولاتی که داخل خود دارد دفاع می کند.

جهت مشاهده لیست محصولات جار و بطری شیشه ای بازرگانی شیشه سلیمی کلیک کنید .

ظروف شیشه ای عسل یک کیلویی