شیشه سکوریت نوع خاصی از شیشه ها هستند که تحت شرایط حرارتی و شیمیایی کنترل شده تبدیل به شیشه های ایمن تر و مستحکم تر شده اند. این واکنش شیمیایی و حرارتی انجام شده روی شیشه ها باعث میشود که شیشه سکوریت در صورت شکست به جای اینکه مانند شیشه های خام و معمولی به تیکه های دندانه دار تبدیل شود به تکه هایی با دانه های ریز تبدیل گردد که این امر خود باعث میشود که کمترین آسیب را در هنگام شکست ایجاد کند که این امر بزرگترین ویژگی شیشه سکوریت میباشد.

 

نحوه تولید شیشه سکوریت

شیشه سکوریت با اعمال فرایند حرارتی بر روی شیشه‌های معمولی تولید می‌شود. برای این کار لازم است قبل از هرگونه فرآیندی شیشه‌ها را به ابعاد مناسب برید و سپس فرایند سکوریت را انجام داد. این کار به این دلیل انجام می‌شود که پس فرآیند سکوریت استرس‌هایی که بر شیشه وارد می‌شود انجام هرگونه عملیاتی همچون برش دادن، سوراخ کردن و سند بلاست کردن را غیرممکن می‌سازد و منجر به شکستن شیشه خواهد شد. پس‌ازآنکه شیشه برش داده شد توسط سنگ دیاموند، ۴ لبه آن صیقل داده می‌شود و سپس آن را در کوره قرار داده و تا دمای ۶۲۵ درجه گرم می‌کنند. به‌محض خروج شیشه از کوره آن را وارد خنک‌کننده کرده و شیشه به‌سرعت سرد می‌گردد. در طی این فرایند بخش‌های خارجی با سرعت بیشتری نسبت به بخش‌های داخلی سرد شده و درنتیجه سطح شیشه تنش فشاری و در قسمت مرکزی و وسط آن تنش کششی ایجاد می‌شود.

– پروسه تولید شیشه های سکوریت به این شکل هست که شیشه های معمولی و یا شیشه خام روی غلطک هایی قرارمیگیرند، شیشه های خاماز کوره های حرارتی عبور داده میشوند، حرارت این کوره ها ۵۶۴ الی ۶۲۵درجه سانتی گراد ویا ۱۰۴۷ درجه فرنهایتگرم میشود، سپس این شیشه ها داغ به سرعت و بدون اتلاف وقت با جریان هوای خنک سرد میشوند.یک شک حرارتی بالا بهشیشه ها داده میشود. یک نکته بسیار مهم در رابطه با شیشه های سکوریت این مورد است که بعد از طی فرآیند سکوریت شدنهیچ گونه تغییر دراندازه و شکل و سایز شیشه قابل لحاط شدن نیست.پس توجه به این نکته که قبل از هرگونه انجام عملیات حرارتی و شیمیایی نیازمند اندازه گیری دقیق، مشخص شدن دقیق محلسوراخ کاری ،برش کاری و تغییر سایز و اندازه در شیشه ها از اهمیت بالا برخوردار است.

 

شیشه سکوریت در کجا مورد استفاده قرار میگیرد

این شیشه ها به دلیل ایمنی بالا کاربرد های و مصارف بسیاری را امروزه در صنایع مختلف دارند، از جمله مصارف آنها در شیشه های خودرو(شیشه عقب و شیشه های بغل)، درب های منازل وسقف های شیشه ای،بالکن های شیشه ای مغازه ها و فروشگاه ها، صفحه نمایش تلفن همراه، دوش های حمام، وسایل و ظروف آشپزخانه مانند هود و اجاق گاز و فرگاز و روشویی شیشه ایو میزهای چاپ در چاپخانه هاو… میباشد. امروزه بخاطر امنیت بالا و زیبایی شیشه سکوریت در مکانها و طراحی های مختلف بسیار استفاده میشود و تقریبا تمامی پاساژهای بروز و مدرن از شیشه سکوریت برای نما و ویترین مغازه ها استفاده میکنند.

شیشه سکوریت در کجا استفاده می شود

انواع شیشه سکوریت

شیشه های سکوریت را برای دسته بندی میتوان در دو مدل تقسیم بندی کرد:

انواع شیشه سکوریت از نظر رنگ

انواع شیشه سکوریت از نظر ضخامت

– انواع شیشه سکوریت از نظر رنگ

شیشه های سکوریت در رنگهای بی رنگ (فلوت و سوپر کلیر) برنز و دودی و سبز و آبی و شیشیه سکوریت رفلکس در رنگهای اصلی و همینطور شیشه ساتینا در نوع تغییر یافته تقسیم کرد و همچنین شیشه های چاپ شده در رنگهای مختلف نیز در یازار موجود میباشد.

انواع شیشه سکوریت

 

انواع شیشه سکوریت از نظر ضخامت

ضخامت شیشه های سکوریت از ۴میل شروع شده و به ترتیب ۵میل و ۶میل و ۸ میل ۱۰ میل و ۱۲ میل و ۱۵ میل و در نهایت ۲۰ میل میباشد که شیشه سکوریت ۱۰ میل بیشترین کاربرد را در بین تمامی ضخامت های شیشه سکوریت دارا میباشد. شیشه سکوریت از نظر کیفیت شیشه سکوریت از نطرکیفیت از پایین به بالا به دسته بندی شیشه های فلوت ، کلیر ، سوپر کلیر، الترا کلیر ، و کریستال تقسیم بندی کرد.

 

تشخیص شیشه سکوریت

نحوه تشخیص شیشه سکوریت از شیشه خام، از نظر ظاهری تشخیص شیشه سکوریت با شیشه خام کار آسانی نمیباشد ولی عمده تفاوت شیشه سکوریت با خام از نطر ظاهری مهر استاندارد شیشه سکوریت بر روی شیشه میباشد که این نشانه بزرگترین و ساده نرین راه تشخیص تفاوت این دو نوع شیشه میباشد از نطر شرکت استاندارد باید بر ر.ی تمامی شیشه های سکوریت مهر استاندارد آن شرکت تولید کننده شیشه حک شود. اگر برای اطمینان کامل از سکوریت بودن شیشه میتوانید یکی از شیشه ها را با یک ضربه از گوشه شیشه بشکنید و اگر این شیشه بطور کامل ریز شد و حالت ذره های بسیار کوچک پیدا کرد در این صورت با اطمینان میتوانید بگوید که این شیشه سکوریت میباشد. بزرگترین ویژگی شیشه شکستن کامل آن در برابر ضربه شدید است که همین امر باعث میشود این شیشه بسیار مورد استقبال قرار گیرد و از نظر امنیتی و ایمنی مورد اطمینان تر از شیشه های خام باشد.

 

سفارش شیشه سکوریت

جهت سفارش شیشه سکوریت ابعا باید نقشه شیشه سکوریت مد نطر را بر روی کاغد طراحی کرده و ابعاد دقیق شیشه و محل دقیق سوراخکاری به همراه قطر و و تعداد آن را مشخص نمایید یا در قسمت توضیحات نوع شیشه و سیستم بازشو شیشه و باقی توضیحات را تکمیل نمایید. البته لازم به ذکر است که کارشناسان ما در صورت نیاز شما با دقت کامل شما را در این امر راهنمایی میکنند.

 

دلیل خرید شیشه سکوریت از بازرگانی شیشه سلیمی

بازرگانی شیشه سلیمی تمامی محصولات خود را بصورت مستقیم از کارخانه و با حذف واسطه ها در اختیار مشتری ها قرار میده که همین امر باعث پایین آمدن قیمت تمام شده برای مشتری میباشد کارشناسان مجموعه بازرگانی سلیمی با دقت و حوصله در امر طراحی و انتخاب درست شیشه و نحوه سفارش گذاری شما را راهنمایی مینمایند. بازرگانی سلیمی امکان تحویل شیشه در درب کارخانه و همینطور انبار داخل تهران را فراهم کرده تا مشتری هایی که حجم بالا شیشه نیاز دارند از درب کارخانه تحویل بگیرند و همینطور مشتری هایی که بصورت خرده نیاز به شیشه داردن از انبار و براحتی تحویل بگیرند. یکی دیگر از مزیت های بازرگانی سلیمی ارسال شیشه به تمامی باربری های داخل تهران میباشد که با این کار تمامی مشتری های شهرستان به راحتی با کمترین مبلغ میتوانند در سراسر کشور شیشه های خود را تحویل بگیرند. و همینطور در کنار شیشه سکوریت این امکان نیز وجود دارد که یراق آلات سکوریت مد نظر شما نیز تحویل باربری داده شود.