با نصب روف لایت (Rooflight) مزیت های فراوانی را به خانه خود می افزایید. روف لایت را می توان در فضاهای باریکی که پنجره های معمولی را نمی توان قرار داد نصب کرد. روف لایت اتاق را غرق نور طبیعی می کند و می تواند در اندازه ها و سبک های مختلف تولید و اجرا شود. در زیر به معرفی روف لایت و مزایای آن اشاره می کنیم.

روف لایت 1

تاثیر نور طبیعی

روف لایت موثرترین روش برای پرکردن خانه تان با نور طبیعی می باشد. در واقع، آنها بیش از سه برابر پنجره های معمولی، نور وارد خانه می کنند. اما نصب روف لایت چگونه باعث کاهش مصرف انرژی و قبوض شما می شود؟

کاهش نور مصنوعی

افزایش نور طبیعی به منزله کاهش نور مصنوعی می باشد که این به نوبه خود تاثیر فراوانی در کاهش مبلغ قبوض شما خواهد داشت. البته میزان دریافت نور به نحوه قرار گرفتن روف لایت و نوع ساختمان بستگی دارد. برای دریافت نور بیشتر از یک متخصص در خصوص مکان نصب روف لایت مشاوره بگیرید.

کاهش انتشار گاز Co2

تحقیقات نشان داده است که در صورت نصب صحیح روف لایت، میزان انتشار گاز Co2 تولید شده در خانه به شدت کاهش می یابد. نیاز به نور مصنوعی اجتناب ناپذیر است و موجب مصرف زیاد انرژی می شود. درحالیکه، افزایش نور طبیعی باعث کاهش قابل ملاحظه انرژی می شود و بنابراین انتشار گاز Co2 حاصل از نور مصنوعی نیز کاهش می بابد.

هزینه گرمایش کمتر

حرارت خورشیدی نیاز به سیستم گرمایش مرکزی و یا سایر ابزارهای تولید حرارت مصنوعی را کاهش می دهد. در واقع، تحقیقات اخیر در محاسبه مقدار U-Value ( میزان نرخ گرما از دست رفته از اجزای ساختمان) نشان داد که این میزان در روف لایت هایی که از شیشه سه جداره استفاده می کنند چقدر بهبود یافته است و با نصب روف لایت شیشه ای سه جداره گرمای زیادی را داخل خانه حفظ خواهید کرد.

گردش هوا

هوای گرمی که به طور طبیعی زیر سقف روشنایی های ساختمان تجمع کرده اند با آزاد شدن و خارج شدن از آن می توانند سبب ایجاد گردش هوا و تهویه هوا ساختمان شوند و دیگر نیازی به استفاده از دستگاه تهویه هوا و سایر وسایل مشابه نمی باشد.

ذخیره انرژی پیشرفته

می توانید با نصب مناسب روف لایت شیشه ای، هم از هدر رفت گرما ( بخصوص در فصول سرد سال) جلوگیری کنید و هم روشنایی طبیعی وارد ساختمان نمایید.

خانه ای سازگار با محیط زیست

تحقیقات نشان داده است که خانه هایی که از روف لایت ( حداقل 15-20 درصد از کل سقف خانه) استفاده می کنند، در مصرف انرژی صرفه جویی بیشتری می کنند.

تاثیر مثبت روی افراد

ورود نور طبیعی بیشتر داخل خانه و همچنین می تواند تاثیر مثبت زیادی روی افرادی که آنجا زندگی می کنند داشته باشد. برخی تحقیقات نشان داده است که برخی مزایای دیگر مثل افزایش تمرکز، کاهش سطح استرس و الگوی خواب بهتر نیز با نصب روف لایت حاصل می شود.

جذاب و کاربردی

نصب روف لایت باعث ایجاد زیبایی ظاهری بهتر برای ساختمان و افزایش ارزش آن و از همه مهمتر کاهش مصرف انرژی می شود.

برای آنکه بهره بیشتری از روف لایت ببرید، مطمئن شوید که به درستی آن را نصب کرده اید. با متخصصین بازرگانی شیشه سلیمی در خصوص مشاوره اجرای پروژه های ساختمان تماس حاصل نمایید.

منبع: http://www.glassonweb.com/article/how-rooflights-can-save-you-energy-and-money