تراش آینه (beveled mirror) به عملیاتی رو آینه یا شیشه اطلاق می شود که طی آن لبه شیشه تا زاویه خاصی ساییده و تراشیده می شود و نهایتا نمایی مشابه قاب به خود می گیرد. با اعمال این عملیات روی آینه و یا شیشه، لبه شیشه با شیب ملایمی نازک می شود و مابقی طول و عرض شیشه در همان ضخامت اولیه باقی می ماند.

تراش روی آینه

تراش آینه و یا تراش شیشه عموما توسط دستگاه تراش آینه اوتوماتیک ایستاده با چند سنگ دیاموند مجزا انجام می شود. تراش آینه توسط دستگاه هایی که حول محور می چرخند دشوار و زمانبر می باشد. طول تراش آینه متغیر است و بسته به نوع کاربری و نمای مورد نظر، می تواند از ۱ تا ۵ سانتی متر تغییر کند. لبه شیشه یا آینه ای که تحت عملیات تراش قرار می گیرد بسیار شفاف، مسطح و یکنواخت می باشد و همین عامل زیبایی دو چندانی به آن می دهد.

تراش آینه 2

 نمونه ای از دستگاه های تراش آینه / تراش شیشه

دستگاه های تراش آینه و تراش شیشه معمولا به دو صورت ایستاده و متحرک ( گردان) ارائه می شوند. دقت کار و همچنین سرعت کار با دستگاه های ایستاده بیشتر از نوع متحرک می باشد و انعطاف دستگاه های متحرک بیش از ثابت است.

دستگاه تراش آینه ایستاده

دستگاه تراش آینه متحرک

قیمت آینه تراش خورده

همانطور که اشاره شد، قیمت آینه تراش خورده بستگی به طول سطح تراش و نوع آینه دارد. آینه ها در ضخامت های ۲ میل تا ۱۰ میل و حتی بالاتر قابل سفارش هستند. رنگ آینه ممکن است سفید یا برنزی باشد. جهت استعلام قیمت بروز آینه تراش خورده با کارشناسان فروش تماس حاصل نمایید.

آینه تراش خورده تزئینی

آینه تراش خورده تزئینی

آینه تراش خورده

مهمترین استفاده آینه های تراش خورده ، استفاده دکوراتیو یا تزئینی آن می باشد. ترکیب آینه های تراش خورده با طراحی فضا، جلوه های بصری زیبایی ایجاد می کند.