به هنگام آتش سوزی، جریان دود و شعله های آتش از طریق راه پله ها به سایر طبقات ساختمان سرایت می کند. از طرفی، در صورت محافظت از راه پله ها از سرایت دود و آتش، امکان فرار ساکنین از محل آتش سوزی بیشتر فراهم می شود. لذا نصب شیشه دودبند از الزامات مهم ایمنی ساختمان است.

اجرای شیشه دودبند تخصصی
شیشه دودبند

انواع دودبند

دودبندها انواع مختلفی دارند و با مواد مختلفی اجرا می شوند. مانند درب های ضد حریق، شیشه های سرامیکی ضد حریق، دربهای فلزی، شیشه سکوریت و غیره. اما شیشه به دلیل زیبایی و قیمت مناسب و همچنین کارایی بالا و نصب آسان، از اقبال عموم بیشتری برخوردار است. برای شیشه دودبند عموما از شیشه سکوریت ۱۰ میل استفاده می شود. شیشه سکوریت مقاومت گرمایی بیشتری از شیشه معمولی دارد و همچنین مقاومت زیادی در تحمل شار و ضربه از خود نشان می دهد. جهت دریافت کاتالوگ مقاومت شیشه سکوریت کلیک کنید.

شیشه سکوریت دودبند

شیشه سکوریت با اعمال فرایند خاص حرارتی روی شیشه معمولی به دست می آید. لذا به دلیل تنش و کنش سطح درونی شیشه، مقاوت آن در مقابل حرارت تا حدود ۲۵۰ درجه سانتی گراد و تحمل فشار و ضربه بیش از ۴ برابر شیشه های معمولی با همان ضخامت می باشد. شیشه سکوریت مناسب ترین و متداول ترین نوع شیشه دودبند است. شیشه سکوریت در رنگ های شفاف، برنز و دودی و در ضخامت ۱۰ میلی متر قابل سفارش است. جهت افزایش کارایی و زیبایی امکان سفارش شیشه سکوریت سندبلاست نیز وجود دارد.

نصب شیشه سکوریت

نصب شیشه سکوریت دودبند با یراق آلات استاندارد شیشه سکوریت در طرح های مختلف اجرا می شود. نصب درب کشویی، یک لنگه ثابت، یک لنگه متحرک، دو لنگه متحرک و … امکان پذیر است. جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.