تاریخچه بطری شیشه ای

هر بطری شیشه ای که باز می شود، نمایانگر بخشی از فرهنگ و سنتی است که به هزاران سال قبل باز می گردد. شیشه یکی از قدیمی ترین موادی است که عمیقا با تاریخ فرهنگی و تاریخ مهارتی بشر آمیخته شده است. شیشه در هنر معماری و همچنین در محافظت از بسته بندی مواد غذایی که می خوریم، استفاده می شود.

تاریخچه بطری شیشه ای

داستان شیشه حتی به پیش از تمدن بین النهرین بر می گردد. به طور کلی، شیشه به طور طبیعی ساخته شده است. وقتی در دمای بسیار بالا، ذرات کوارتز ذوب می شوند و سپس ماده مذاب سرد می شود، شیشه شکل می گیرد. ” مایع جامد ” این شیشه است. این دمای بالا را رعد و برق و یا فوران های آتشفشانی به وجود می آورند. بدین ترتیب سنگ های شیشه ای Fulgurite ، Obsidian و Tektite شکل می گیرند. حتی در دوران نو سنگی تقریبا ۷۰۰۰ سال قبل از میلاد، مردم از شیشه به عنوان ابزار استفاده می کردند. برای مثال، از قسمت های تیز آن برای ساخت گوه و لیسه استفاده می کردند.

حدودا ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد، مصری ها اولین ظروف شیشه ای تو خالی را که برای نگهداری مواد دارویی و روغن استفاده می کردند، تولید کردند. قدیمی ترین شی شیشه ای تاریخی در موزه هنر مصری ها در مونیخ نگهداری می شوند: یک گلدان ظریف آبی رنگ شیشه ای .

کتابخانه شاه آشوریان ، Ashurbanipal حاوی کتابی است که اولین دستوالعمل ثبت شده تولید شیشه را دارد. در این کتاب عنوان شده است که: ” ۶۰ سهم ماسه، ۱۸۰ سهم خاکستر از گیاهان دریایی و ۵ سهم گچ.” این فرمول از سال ۶۵۸ قبل از میلاد مسیح، برای دوهزار و پانصد سال، پایدار و بی رقیب بوده است. ماسه کوارتز، پتاس آهک، ماده ای طبیعی، غیر قابل نفوذ، قلیایی، و قوی به نام شیشه تولید می کنند.

حدودد ۱۰۰ سال قبل از میلاد، انقلاب بزرگ فنی در سواحل سوریه رخ داد. امروزه نام دقیق این وسیله را نمی دانیم ولی شیشه گران لوله دمیدن را اختراع کردند. این لوله بین ۱٫۲ تا ۱٫۶ متر طول دارد. یک طرف آن دهانه ای است که شیشه گر در آن می دمد. با طرف دیگر، شیشه گر بخشی از مواد مذاب را برمی دارد، داخل آن می دمد، می چرخاند و به آن شکل می دهد و آن را در هوا کم کم خنک می کند. آن زمان شیشه گران توانستند ظروف شیشه ای و اشکال شیشه ای ظریف و متنوعی تولید کنند.

از قرن یازدهم، شهر ونیز ایتالیا تبدیل به مرکز شیشه سازی غرب جهان شد. شیشه سازان آنجا “phioleri di Murano” مهارتهای بسیار بالایی در ساخت شیشه به خصوص تولید کریستال های خالص یافتند. آنها سبک شیشه ظریف و خالص را در سنت شیشه سازی ونیزی گسترش دادند.

گرچه شواهدی از استفاده مصریان از شیشه به عنوان پنجره وجود دارد، اما اولین بار در دوره گوتیک از شیشه جهت رساندن نور به داخل قلعه ها و کلیسا ها استفاده شد. شیشه گران، دیسک های تخت شیشه ای را به هم می چسباندند و صفحات بزرگتری از شیشه تولید می کردند.

در این سال در یکی از شهرهای فرانسه به نام Saint Gobain برای اولین بار شیشه گران ماده مذاب را روی میز ریخته و با استفاده از غلطک شیشه تخت باضخامت یکسان تولید کردند. از این ایده برای ساخت آینه برای اشراف و تزئینات کاخ های روکوکو استفاده کردند.

زیمنس، مخترع کوره مستمر تولید بطری شیشه ای

در سال ۱۸۶۷ فردریک زیمنس یک نوآوری فنی را جهت تسریع تولید صنعتی بطری شیشه ای معرفی کرد : کوره مستمر مخزنی. از این کوره های مخزنی، امروزه نیز استفاده می شود. یک انتهای کار که قادر به انجام تولید در طی شبانه روز است. این یک نقطه عطف برای تولید بطری شیشه ای به حساب می آید.

اولین دستگاه اتوماتیک تولید بطری شیشه ای

یک آمریکایی به نام مایکل جی، دستگاه اتوماتیک تولید بطری شیشه ای را اختراع کرد. یک شاهکار مهندسی. این دستگاه از فرایند مکش و ضربه برای تولید بطری شیشه ای استفاده می کرد. به عنوان مثال، لقمه شیشه ای در قالب فلزی مکیده می شود و به صورت اتوماتیک بریده می شود. این دستگاه قادر به تولید ۲۵۰۰ بطری در ساعت می باشد.

دستگاه IS تولید بطری شیشه ای

در سال ۱۹۲۵ دو مهندس به نام های اینگل و اسمیت دستگاه I.S را ثبت اختراع کردند. در این دستگاه از روش فشار-فشار برای تولید بطری شیشه ای استفاده می شود. این روش هم اکنون نیز مورد استفاده قرار می گیرد. ابتدا، لقمه مذاب اولیه در یک قالب دمیده می شود و شکل بدنه را می گیرد. سپس، به قالب بعدی برای شکل دادن نهایی منتقل و با دمیدن دوباره دهانه آن نیز ساخته می شود.

دستگاه تولید بطری شیشه ای

در نیمه دوم قرن بیستم، اغلب شاهد معرفی دستگاه های کنترل الکتریکی بودیم که باعث افزایش حجم تولید می شوند. فرایند های جدید برای تولید شیشه های سبک تر باعث حفظ محیط زیست و حفظ منابع انرژی می شوند. شیشه بخش جدایی ناپذیر زندگی ماست. شیشه در تحقیقات، فناوری ارتباطات، معماری و سیستم های خورشیدی مورد استفاده قرارمی گیرد. شیشه ایدا آل ترین ماده بسته بندی غذا، نوشیدینی و لوازم آرایشی است.

منبع :
https://www.vetropack.com/en/glass/history-of-glass/

قالب اختصاصی تولید بطری شیشه ای

برای تولید بطری شیشه ای اختصاصی با طرح دلخواه، دو روش کلی وجود دارد.

۱- روش تولید سنتی ( دستی)

۲- روش تولید اتوماتیک

در روش تولید سنتی نیاز به تولید حداقل یک قالب اختصاصی داریم. کارگاه های تولید دستی بطری شیشه ای در ایران معمولا ظرفیت تولید هفتگی ۸۰۰۰ عدد بطری شیشه را با یک قالب دارا هستند. کیفیت شیشه تولیدی در کارگاه های تولید دستی مستقیما با مهارت کارگران، کیفیت قالب و مواد مورد استفاده برای کوره ارتباط دارد. حداقل تیراژ تولید توافقی و حدودا ۱۰۰۰۰ عدد می باشد.

تولید دستی بطری شیشه ای

در روش تولید کارخانه ای (اتوماتیک) بطری شیشه ای، با توجه به تعداد قالب های روی دستگاه، به ۲ الی ۲۴ قالب نیاز است. کارخانه های تولید اتوماتیک ظرفیت های تولید متفاوتی دارند. به طور متوسط، در هفته ۲۰۰٫۰۰۰ عدد توان تولید دارند. حداقل سفارش تولید اختصاصی در کارخانه های اتوماتیک بین ۵۰۰٫۰۰۰ الی ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ عدد می باشد.

بطری شیشه ای آب و آب معدنی

بطری شیشه ای به طور عمومی برای نگهداری مایعات، بخصوص آب استفاده می شود. در مقیاس صنعتی، بطری شیشه ای برای آب معدنی و در مقیاس خانگی اصطلاحا بطری شیشه ای یخچالی مورد استفاده قرار می گیرد. بطری های آب معدنی بین ۳۰۰ تا یک لیتری تولید می شوند. بطری های یخچالی عموما یک لیتری هستند. این بطری ها با درب های پلاستیکی و یا با درب های روکش استیل عرضه می شوند.

بطری شیشه ای رنگی

بطری های شیشه ای موجود در بازار، در رنگ ها و طرح های مختلف عرضه می شوند. سوالی که در ذهن مشتریان به وجود می آید این است که : ” آیا بطری های رنگی مانند بطری های شفاف خنثی هستند؟” در واقع، مشتریان نگران واکنش دادن رنگ بطری های شیشه ای با مواد داخل آن هستند. در جواب باید توضیح داد : در صورتیکه بطری پس از تولید رنگ شده باشد ( از هر نوع رنگ موجود در بازار) رنگ روی آن امکان واکنش با مواد غذایی را دارد. ولی رنگ اغلب بطری های رنگی موجود در بازار مربوط به رنگ کوره مواد اولیه آن می باشد. برای تولید شیشه رنگی عناصر خاصی را به آن اضافه می کنند. مثلا، با افزودن اکسید نیکل، رنگ بنفش و با افزودن اکسید کربن، رنگ قهوه ای کهربایی ایجاد می شود. این شیشه ها نه تنها مانند شیشه شفاف خنثی و غیر قابل نفوذ هستند، بلکه به دلیل رنگی بودن، از مواد غذایی در مقابل اشعه خورشید هم محافظت می کنند.

بطری های شیشه ای رنگی کاربرد زیادی در مصارف دارویی، بهداشتی و غذایی دارند. این مدلها عموما در حجم های ۳۰، ۳۳۰ سی سی الی ۲۰ لیتری و در رنگ های قهوه ای، سبز و زیتونی تولید و عرضه می شود.

بطری شیشه ای روغن کنجد

روغن کنجد از دانه های کنجد بدست می آید و نوعی روغن خوراکی است. روغن کنجد خواص بسیاری دارد. مانند : تقویت کننده پوست، روان کننده روده، درخشان کننده مو، مقابله کننده با رادیکال های آزاد و غیره. جهت حفاظت از خواص روغن کنجد، بهتر است از بطری شیشه ای استفاده کنیم. بطری شیشه ای روغن کنجد می تواند از نوع شفاف یا رنگی باشد. بطری های رنگی به دلیل حفظ روغن کنجد از اشعه های خورشید، مناسب تر هستند. سایز های ۲۵۰ میلی لیتر ۵۰۰ میلی لیتر و یک لیتری از متداول ترین ها برای روغن کنجد هستند.

نمونه ای از بطری شیشه ای روغن کنجد

بورس فروش بطری شیشه ای

برای تولید کنندگان یا اشخاصی که امکان تولید طرح اختصاصی و یا تمایل استفاده از طرح اختصاصی را ندارند، بهترین گزینه استفاده از طرح های عمومی است. تنوع طرح ها، عدم نیاز به هزینه قالب، تحویل فوری ، خرید سایر ملزومات مثل درب و غیره و عدم وجود محدودیت تعداد سفارش از مزایای استفاده از طرح های عمومی است. تخفیفات پلکانی بورس فروش بطری شیشه ای بازرگانی شیشه سلیمی امکان استفاده همه طیف های تولید کنندگان را از بازار جار و بطری شیشه ای فراهم آورده است.

بیش از ۴۰ نوع جار شیشه ای عمومی تولید دستی و اتوماتیک، بیش از ۳۰ نوع بطری شیشه ای دستی و اتومات ایرن امکان را برای صاحبان مشاغل تولیدی بزرگ و کوچک فراهم آورده است که از بطری شیشه ای جهت ارزش بیشتر بخشیدن به محصولات خود استفاده کنند.

قیمت بطری شیشه ای

جهت مشاهده قیمت های بروز بطری شیشه ای به صفحه لیست قیمت های جار و بطری شیشه ای مراجعه نمایید. با ارستفاده از بطری های شیشه ای ارزش افزوده بیشتری به محصولات خود بدهید. تخفیفات پلکانی روی قیمت شیشه ها از ۲ الی ۱۲ درصد اعمال می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش سوالات متداول مراجعه نمایید.