دوجداره کردن درب و پنجره یکی بهترین راه های ذخیره انرژی و کاهش سروصدا می باشد. اما مسائلی هستند که باید برای اطمینان از موثر بودن دوجداره کردن بدانید. در این مقاله سعی کرده ایم به صورت خلاصه و کلی اطلاعاتی درباره شیشه دوجداره و درب پنجره دوجداره  ارائه دهیم.

درباره شیشه دوجداره

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره دوجداره شامل دو لایه شیشه بجای یک لایه و فضای بین آنها که یا با هوا و یا با یک گاز خنثی مثل آرگون پر شده است ٬می باشد. دو لایه شیشه باید جدا از هم باشند و فضای بین آنها در حداکثر بازده٬ بیست میلی متر می باشد.

مزایای پنجره های دوجداره

استفاده از شیشه های دوجداره مزایای زیادی را برای خانه تان به همراه دارد. احتمالا مهمترین مزیت مربوط به ویژگی عایق بودن آن است. شیشه های دوجداره از هدر رفتن گرمای خانه در زمستان جلوگیری می کند و  لایه درونی نزدیک دمای اتاق است. این یعنی هر کسی که نزدیک پنجره نشسته باشد احساس ناراحتی نمی کند. در تابستان٬ شیشه های دوجداره از نفوذ گرمای خارج جلوگیری می کنند و نهایتا منجر به صرفه جویی در مصرف کولر و سیستم های سرمایش ساختمان می شوند. به طور کلی٬ ویژگی عایق بودن شیشه دوجداره منجر به کاهش قابل توجهی در هزینه های گرمایش و سرمایش ساختمان می شود.

بعلاوه٬ شیشه های دوجداره عامل بسیار موثری در کاهش نفوذ سروصدای بیرون به داخل می باشد. این ویژگی وقتی که شما در یک خیابان شلوغ زندگی می کنید و یا زیر مسیر پرواز هواپیماها هستید و یا اینکه کلا سکوت و آرامش بیشتری می خواهید٬ بسیار مفید است.

اگر قصد تعویض پنجره های قدیمی خود را دارید٬ این امکان وجود دارد که شیشه های قدیمی را تبدیل به دوجداره کنید. با تماس با یک مشاور نسبت به تعویض شیشه ها اقدام نمایید.

یکی از اشکالات بالقوه شیشه های دوجداره هزینه بیشتر اولیه آنها نسبت به شیشه های معمولی می باشد. شیشه های دوجداره گرانتر از انواع معمولی است اما شما می توانید این هزینه را به مرور با کاهش هزینه های قبوض خود جبران کنید و نهایتا شیشه دوجداره بسیار مقرون به صرفه تر از انواع معمولی خواهد شد. باتوجه به اینکه نرخ انرژی روز به روز در حال افزایش می باشد بهای پرداختی آنها نیز روز به روز گرانتر خواهد شد و استفاده از شیشه های دوجداره مقرون به صرفه تر خواهد شد. برای آنکه استفاده بیشتری از شیشه های دوجدار در تابستان ببرید، بهتر است یک سایبان در قسمت خارجی آن نصب کنید، بخصوص در منازل جنوبی چنین کاری بسیار مفید واقع خواهد شد.

 فریم های درب و پنچره شیشه دوجداره

فریم های آلمینیومی از قدیمی ترین فریم های درب و پنجره محسوب می شوند که در درب و پنجره دوجداره نیز مورد استفاده قرار می گیرند. فریم های آلمینیومی انرژی زیادی برای تولید نسبت به فریم های چوبی نیاز دارند و کمتر از فریم های چوبی جلوی هدر رفتن گرما را می گیرند اما فریم های چوبی نیاز به توجه بیشتری برای نگهداری دارند. فریم های uPVC از جمله مواردی هستند که عایق خوبی برای گرما هستند و تحت استاندارد اروپا و آمریکا می باشند.

صنعت شیشه سلیمی با بیش از ۴۰ سال تجربه، جهت دریافت لیست قیمت های بروز با ما تماس بگیرید.

تولید کننده انواع شیشه دوجداره استاندارد

محصولات صنعت شیشه سلیمی